Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Stres w miejscu pracy”, organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, w ramach programu prewencyjnego PIP „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy”.

Stres jest zagrożeniem, które stale towarzyszy pracownikom i pracodawcom. Może być przyczyną wypadków przy pracy, czy też zmniejszenia efektywności i wydajności pracowników, a co za tym idzie przekłada się na wymierne straty finansowe dla pracodawcy. Szacuje się, że w Polsce stres zawodowy i jego negatywne konsekwencje dotykają 60% pracowników, a co czwarta absencja chorobowa, trwająca ponad dwa tygodnie jest wynikiem stresu. Niewątpliwie rodzi to dla pracodawców istotne konsekwencje ekonomiczne i organizacyjne, a dla pracowników zdrowotne.

Państwowa Inspekcja Pracy, dostrzegając istotę rosnącego problemu zagrożeń psychospołecznych w środowisku pracy, wychodzi naprzeciw potrzebie uświadamiania tego problemu, zarówno wśród pracowników jak i pracodawców. Podczas szkolenia zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

  • Pojęcie stresu i jego rodzaje
  • Stres w miejscu pracy
  • Czynniki wywołujące stres
  • Objawy i reakcje
  • Źródła stresu
  • Redukcja i zapobieganie oddziaływaniu stresu

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani tematyką przeciwdziałania negatywnym skutkom stresu w pracy i budowaniem przyjaznego środowiska pracy proszę o wypełnienie załączonej karty zgłoszenia na szkolenie, zeskanowanie i przesłanie na adres e-mail:  promocja@olsztyn.pip.gov.pl  

Szkolenie zaplanowano na 20 września br. o godz. 9.00 na platformie MS TEAMS. Link do spotkania zostanie przesłany do Państwa po otrzymaniu karty zgłoszenia. Więcej informacji na temat szkolenia można uzyskać pod numerami telefonów: 89 524 13 21, 726 997 543 lub 600 223 428 lub adresem e-mail: agnieszka.dabrowska-bajorek@olsztyn.pip.gov.pl.

Szczegóły wydarzenia:

Data wydarzenia:
od 20 września 2024, godz. 09:00
do 20 września 2024, godz. 11:00

Strefa czasowa: (UTC+01:00)
MS TEAMS

Inne

Online

Udostępnij:

Weź udział

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

Logo PIP

Menu