• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

27.02.2023

X edycja konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" - etap regionalny.

W dniu 24 lutego 2023 r. w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie, został rozstrzygnięty etap regionalny X edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, które zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie. W etapie regionalnym w konkursie uczestniczyło 37 zwycięzców etapów szkolnych, reprezentujących 19 placówek oświatowych, z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Cztery pytania były o podwyższonym stopniu trudności, z możliwością wielokrotnego wyboru. Wysoki poziom wiedzy prezentowany przez uczestników, wymagał przeprowadzenia 2 dogrywek: o 1 i 3 miejsce.  Dogrywka polegała na odpowiedzi ustnej na zadawane przez komisję konkursową pytania. Ostatecznie, po dogrywce, laureatami konkursu zostało troje uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w rozwiązanym teście i w części ustnej konkursu. Poniżej lista laureatów:

I miejsce – Wojciech Karbijowski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach

II miejsce – Magdalena Wiśniewska z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie

III miejsce – Jakub Nieciecki z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu

Wyróżnienie – Kinga Jarzynka z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie

Wyróżnienie – Oliwia Kwiatkowska z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu

Wyróżnienie – Emilia Rybicka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach.

IMG2740
Wszyscy laureaci i wyróżnieni w etapie regionalnym otrzymali nagrody, ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, które wręczył Pan Jarosław Kowalczyk, Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Ponadto przekazano podziękowania wszystkim opiekunom – nauczycielom, zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu. Finaliści etapu regionalnego będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim.

Konkurs pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od dziewięciu lat i jest elementem programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa". Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy i bhp wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, głównie techników i szkół zawodowych, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a finalistom życzymy powodzenia w etapie centralnym!


 GIP Przejdź do GIP Porady prawne