• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

21.03.2022

IX edycja konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy

W dniu 18 marca 2022 r. w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie, został rozstrzygnięty etap regionalny IX edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, które zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie. Wcześniej odbył się etap szkolny, do którego przystąpiło łącznie 789 uczniów z 21 szkół ponadpodstawowych. Natomiast w etapie regionalnym w konkursie uczestniczyło 34 zwycięzców etapów szkolnych, reprezentujących 18 placówek oświatowych, z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Trzy pytania były o podwyższonym stopniu trudności, z możliwością wielokrotnego wyboru. Wysoki poziom wiedzy prezentowany przez uczestników, wymagał przeprowadzenia dogrywki o 2 miejsce pomiędzy 2 uczestnikami. Dogrywka polegała na odpowiedzi ustnej na zadawane przez komisję konkursową pytania. Ostatecznie, po dogrywce, laureatami konkursu zostało trzech uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w rozwiązanym teście i w części ustnej konkursu. Poniżej lista laureatów:

I miejsce - Nikola Skorupska z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce – Jakub Nieciecki z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu

III miejsce Paulina Seliwiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie

Wyróżnienie – Karol Badurek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie

Wyróżnienie – Oliwia Kwiatkowska z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu

Wyróżnienie – Weronika Klepacka z Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku

IMG5899
 

Wszyscy laureaci i wyróżnieni w etapie regionalnym otrzymali nagrody, ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, które wręczył koordynator programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Ponadto przekazano podziękowania wszystkim opiekunom – nauczycielom, zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu. Finaliści etapu regionalnego będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim.

Konkurs pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od dziewięciu lat i jest elementem programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa". Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy i bhp wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, głównie techników i szkół zawodowych, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a finalistom życzymy powodzenia w etapie centralnym!GIP Przejdź do GIP Porady prawne