• RSS
  • Wersja tekstowa
06.09.2020

Program profilaktyczny "Bezpiecznie w szkole"

Od 1 września br. Państwowa Inspekcja Pracy uruchomiła program profilaktyczny „Bezpiecznie w szkole”. Celem programu jest popularyzacja wymagań prawnych oraz dobrych praktyk w zakresie działań polegających na zapobieganiu i redukcji zagrożeń w szkołach oraz placówkach oświatowych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia w czasie pandemii. Jak wyjaśnił Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek, program ma być wsparciem dla dyrektorów i pracowników placówek oświatowych w ograniczeniu szkodliwych czynników związanych z epidemią. Zapowiedział również, że PIP zapewni w każdym województwie wsparcie profilaktyczne dla około 60 placówek szkolnych w ciągu tygodnia.

Poniżej plakat zawierający podstawowe wytyczne dotyczące rozprzestrzeniania się choroby covid-19

Plakat
Program rozpoczął się wysyłką do dyrektorów szkół i placówek oświatowych z całego województwa warmińsko-mazurskiego listu intencyjnego (treść listu zamieszczona poniżej), z głównymi założeniami oraz zaproszeniem do udziału i skorzystania z bezpłatnych szkoleń PIP. Kolejnym etapem programu będą indywidualne szkolenia prowadzone przez inspektorów pracy w szkołach, realizowane w uzgodnieniu z dyrekcją placówek.
Na szkoleniach upowszechniane będą zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym związane z dokonaniem prawidłowej oceny ryzyka zawodowego oraz jej aktualizacją m.in. w związku z pojawieniem się wirusa SARS CoV-2. Podstawowymi narzędziami tego programu są szkolenia i doradztwo.
Wsparciem tych działań będzie doradztwo PIP w zakresie bezpiecznych warunków pracy, uzupełnione dystrybucją tematycznych plakatów, prezentujących dobre praktyki i rozwiązania dotyczące przeciwdziałania COVID-19.

Zgłoszenia na szkolenie prosimy przesyłać na adres: promocja@olsztyn.pip.gov.pl


Pobierz


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Wypadki