• RSS
 • Wersja tekstowa

Wiadomości lokalne

 • Apel Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie

  images

  Okręgowy Inspektor Pracy apeluje do pracodawców o skracanie czasu pracy podczas trwających upałów, w szczególności tym pracownikom, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin. Należy pamiętać o tym, że temperatura w miejscu pracy wpływa na wydajność pracownika, jego samopoczucie i zdrowie a praca w wysokich temperaturach może prowadzić do odwodnienia, wyczerpania bądź udaru cieplnego. Tym samym wzrasta ryzyko wypadkowe w miejscu pracy ze względu na obniżoną uwagę i koncentrację pracowników.

 • 14 sierpnia 2020

  komunikat

  Informujemy, że 14 sierpnia 2020 roku jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie, w związku ze świętem 15 sierpnia 2020 r. przypadającym w sobotę. W związku z powyższym, 14 sierpnia urząd będzie nieczynny.

 • Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

  Plakat-Vision-Zero-1-700x990

  Strategia Wizji Zero to światowy program prewencji, w dziedzinie bezpieczeństwa pracy w sektorze rolnym, którego celem jest podjęcie szeregu działań wokół bezpieczeństwa, zdrowia i dobrostanu w sektorze rolniczym, celem zmniejszenia liczy wypadków i chorób zawodowych, co wiąże się ze stworzeniem lepszych warunków pracy i poprawą zdrowia rolników.

 • "Buduj bezpiecznie" - nowa formuła konkursu

  Uprzejmie informujemy, iż zakończono kilkumiesięczne prace nad aktualizacją regulaminu konkursu „Buduj bezpiecznie”, uwzględniającego etap krajowy.

 • UWAGA WYPADKI !

  Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie p. Jarosław Kowalczyk apeluje do pracodawców o wzmożenie nadzoru nad pracownikami wykonującymi pracę.

 • „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” – etap wojewódzki

  W środę 8 lipca b.r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu pn. „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”.

 • Inspekcja pracy partnerem konkursu dla służby bhp

  ospsBHP PIP 01

  Rusza pierwsza edycja konkursu „Służba bhp – najlepszy doradca pracodawcy”, ogłoszonego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP. Państwowa Inspekcja Pracy jest partnerem konkursu i wspiera przedsięwzięcie merytorycznie.

 • I N F O R M A C J A

  koronawirus02.jpg

  Szanowni Państwo, z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się na terytorium RP koronawirusa, zwracamy się do Państwa z prośbą o ograniczenie wizyt w naszym Urzędzie.

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KONKURSU PIP „NAJAKTYWNIEJSZY SPOŁECZNY INSPEKTOR PRACY”

 • 28 kwietnia - Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

  W obliczu problemu, z którym w ostatnim czasie boryka się cały świat - pandemią wirusa SARS-CoV-2 - Międzynarodowa Organizacja Pracy podjęła decyzję, że Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy został w tym roku poświęcony tematowi zwalczania chorób zakaźnych w pracy, w szczególności pandemii COVID-19.

 • XI ŚWIĘTO DRWALA W NADLEŚNICTWIE SPYCHOWO

  spychowo 3

  W piątek 28 lutego 2020r. odbyła się 11 edycja Święta Drwala w Nadleśnictwie Spychowo, której współorganizatorem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie. Ideą przewodnią imprezy była promocja bezpieczeństwa i higieny pracy w lesie.

 • NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE 2020 – ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

  OHP 1

  10 marca 2020r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie 2020” w zakresie BHP z elementami prawa pracy oraz w zawodzie kucharz.

 • Stres w pracy - akceptować czy przeciwdziałać?

  stres

  Zapraszamy pracodawców do udziału w kolejnej edycji programu prewencyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy”.

 • Konkurs "Buduj Bezpiecznie" na Targach BUDMA w Poznaniu

  DSC 0155

  Podczas Targów BUDMA w Poznaniu miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom szczebla ogólnopolskiego konkursu „Buduj Bezpiecznie”. Wśród laureatów znalazła się firma ADAMIETZ Sp. z o.o. ze Strzelec Opolskich, wykonawca budynku dydaktycznego Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM w Olsztynie.

 • Szkolenie dla społecznych inspektorów

  2

  W dniu 23 stycznia 2020 r. w siedzibie Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność” odbyło się szkolenie społecznych inspektorów pracy, które poprowadził dr Łukasz Sztych Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie.

 • Infolinia dla pracowników z Ukrainy

  aparat

  Państwowa Inspekcja Pracy uruchomiła kolejny numer telefonu - 89 333 17 41, pod którym pracownicy z Ukrainy mogą uzyskać informacje i porady dotyczące warunków zatrudniania na terytorium Polski. Specjaliści udzielają wyjaśnień w języku ukraińskim.

 • Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy" VII edycja - etap regionalny

  DSC5781

  17 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie został rozstrzygnięty etap regionalny VII edycji konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy”.

 • Uroczysta gala podsumowująca działania prewencyjne i konkursy w 2019 roku

  IMG4412

  Nagrodzono laureatów konkursów zorganizowanych w 2019 roku - najlepszych pracodawców, społecznych inspektorów pracy i najbezpieczniejsze budowy oraz wręczono Dyplomy PIP.

 • Okręgowy Inspektor Pracy na uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

  DSC7743

  Straż Graniczna 19 listopada 2019 r. z udziałem Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie świętowała w Kętrzynie rocznicę odzyskania niepodległości połączoną z wręczeniem medali i odznaczeń.

 • „DOBRY PRZEPIS NA BEZPIECZEŃSTWO” - kampania w branży mięsnej.

  901

  W dniach 15 i 29 października 2019 r. w siedzibie OIP w Olsztynie oraz 17 października 2019 r. w oddziale OIP w Ełku odbyły się szkolenia dla pracodawców prowadzących masarnie, ubojnie oraz przedsiębiorstwa branży mięsnej.

« 12
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wypadki