• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Wiadomości lokalne

 • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+

  Szanowni Państwo, od 2022 roku ZUS wypłaca rodzinny kapitał opiekuńczy. Od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12 do 35 miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie – Rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO).

 • Nagroda „Salus publica” przyznana dziennikarzowi z Olsztyna

  image0

  W Głównym Inspektoracie Pracy rozstrzygnięto konkurs dla dziennikarzy, którego celem jest inspirowanie mediów do podejmowania tematów związanych z ochroną pracy, a także honorowanie najbardziej zaangażowanych dziennikarzy.

 • Bezpieczeństwo pracy zimą - obowiązki pracodawcy

  AR-301249995

  Pracodawca w okresie zimowym jest zobowiązany do zapewnienia odpowiednich warunków pracującym, zwłaszcza tym, którzy swoją pracę wykonują na zewnątrz, gdyż to właśnie oni są najbardziej narażeni na negatywne skutki niskiej temperatury.

 • "Zdobądź Dyplom PIP" dla Zakładów Usług Leśnych

  ZUL3

  W ramach realizowanego programu prewencyjnego "Zdobądź Dyplom PIP" dla zakładów usług leśnych w dniach: 8 i 15 grudnia 2021 r. w siedzibie Nadleśnictwa Czerwony Bór oraz Nadleśnictwa Wipsowo odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych Dyplomów PIP oraz upominków dla Zakładów Usług Leśnych wykonujących prace na terenie Nadleśnictw.

 • Porozumienie o Współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

  UWM1

  W dniu 15 grudnia 2021 r. Jarosław Kowalczyk Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie oraz prof. dr hab. Jerzy Przyborowski Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego podpisali Porozumienie o Współpracy.

 • Posiedzenie Plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego

  wrds1

  W dniu 9 grudnia odbyło się Plenarne Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 • Gala podsumowująca działalność prewencyjno-promocyjną Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie

  Podsumowanie 1

  Tegoroczni laureaci konkursów i programów prewencyjnych, realizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, zostali uhonorowani podczas uroczystej Gali zorganizowanej 3 grudnia 2021 roku w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Nagrodzono laureatów konkursów: "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy", „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej” i „Buduj bezpiecznie” oraz uczestników programu prewencyjnego "Zdobądź Dyplom PIP".

 • XII Święto Drwala

  Drwal 3

  W dniu 26 listopada 2021 r. odbyło się XII Święto Drwala, zorganizowane przez Nadleśnictwo Spychowo, podczas którego o Złotą Siekierę nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo rywalizowali miejscowi pilarze

 • III Spotkanie Komisji ds. BHP w Rolnictwie

  2

  24 listopada 2021 r. odbyło się, w formie on-line, III spotkanie Komisji do Spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie przy Okręgowym inspektorze Pracy w Olsztynie

 • Szkolenie "Czas pracy kierowców a wypadki drogowe".

  Czas pracy kierowców 1

  18 listopada 2021 r. w sali konferencyjnej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie, odbyło się szkolenie skierowane do pracodawców i przedsiębiorców prowadzących działalność w sektorze transportowym, zatrudniających kierowców zawodowych, jak również pracowników lub osoby samozatrudniające się.

 • Nagrody za działalność na rzecz bezpieczeństwa pracy

  B. Złotucha

  18 listopada 2021 r. Na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej oraz nagród w XXVIII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Wręczono także nagrody Głównego Inspektora Pracy w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”.

 • Kampania Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie Bezpiecznie? Tak, koniecznie!

  Plakat Bezpiecznie-tak-koniecznie 2

  W dniu 17 listopada 2021 r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie zorganizował szkolenie on-line, na temat wymagań prawnych i dobrych praktyk, w zakresie zapobiegania i redukcji zagrożeń w szkołach i placówkach oświatowych w czasie pandemii Covid-19.

 • Konkurs "Buduj bezpiecznie"

  sygnet

  Zapraszamy generalnych wykonawców i podwykonawców robót budowlanych, posiadających status pracodawcy, do udziału w konkursie „Buduj bezpiecznie”.

« »
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wypadki