Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 2 lutego 2024
1:39 minut

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu "Pracodawca -organizator pracy bezpiecznej"

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy oraz dotyczących legalności zatrudnienia.

Uczestnictwo w Konkursie pomaga pracodawcom w budowaniu pozytywnego wizerunku zakładu pracy. Ma na celu promowanie bezpieczeństwa pracowników w środowisku pracy, ochronę ich zdrowia oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy. Konkurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy, dbającego o systematyczną poprawę stanu bhp w zakładzie pracy. Konkurs jest nie tylko szansą zdobycia nagrody, ale przede wszystkim stanowi motywację dla dalszego rozwoju każdej firmy, także w kierunku stałego monitorowania i poprawy warunków pracy. Pracodawcy, ze względu na różnorodność, skalę problemów związanych z zapewnieniem bezpiecznych warunków pracy w zakładach o różnej wielkości zatrudnienia, są oceniani w trzech kategoriach:

  • I kategoria - zakłady pracy do 49 zatrudnionych;
  • II kategoria - zakłady pracy od 50 do 249 zatrudnionych;
  • III kategoria - zakłady pracy powyżej 249 zatrudnionych.

Konkurs przebiega dwuetapowo. Okręgowy Inspektor Pracy najlepszym pracodawcom przyznaje honorowe nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach na szczeblu regionalnym. Zdobywcy pierwszych miejsc etapu regionalnego reprezentować będą województwo na szczeblu ogólnopolskim, który zostanie rozstrzygnięty w Warszawie. Najlepsi w swoich kategoriach pracodawcy otrzymają nagrodę honorową MECUM TUTISSIMUS IBIS oraz zostaną wpisani na „Złotą Listę Pracodawców”.

Zachęcamy Państwa do udziału w Konkursie oraz do zapoznania się z regulaminem.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 czerwca 2024 r. na adres urzędu:

Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie

Ul. Kopernika 29

10-512 Olsztyn

Lub drogą elektroniczną na adres e-mail: kancelaria@olsztyn.pip.gov.pl

Osoba do kontaktu ws. konkursu: Aleksandra Bancerz, tel. 89 524 1307, adres e-mail: aleksandra.bancerz@olsztyn.pip.gov.pl

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu