Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 21 listopada 2023
1:25 minut
Nadinspektor pracy Paweł Parfianowicz oraz uczestnicy seminarium
W dniu 17.11.2023 r. w sali wykładowej Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu odbyło się seminarium pn. "Elektryczność statyczna jako źródło zagrożenia przy pracach w atmosferach wybuchowych".

 

W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy i inspektorzy bhp zakładów przemysłowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, w których wykonywana jest praca na stanowiskach, na których występuje zagrożenie wybuchem. Podczas seminarium przedstawiciel firmy GRUPA WOLF Sp. z o.o. Krzysztof Szopa przedstawił prezentację zatytułowaną  "Elektryczność statyczna w strefach zagrożonych wybuchem", w której omówił zagadnienie elektryczności statycznej, zagrożeń jakie może stwarzać oraz systemy zabezpieczeń. Następnie nadinspektor pracy Paweł Parfianowicz omówił podstawowe wymagania bhp przy pracach w atmosferach wybuchowych oraz przedstawił wyniki kontroli prowadzonych w zakładach produkcji laminatów poliestrowo-szklanych realizowanych w latach 2022 - 2023 w ramach strategii działania OIP Olsztyn. Omówiono także badane na terenie województwa wypadki przy pracy związane z elektrycznością statyczną. Prezentację w tym zakresie przedstawił nadinspektor pracy Tomasz Grausz. Na zakończenie, specjalista ds. bhp Paweł Remblewski - przedstawiciel firmy Model-ART Sp. z o.o. przedstawił praktyczne rozwiązania bezpieczeństwa stosowane w zakładzie, mające na celu ograniczenie lub wyeliminowanie występowania atmosfer wybuchowych na stanowiskach pracy.

Dziękujemy zaproszonym prelegentom: Panu Krzysztofowi Szopie oraz Panu Pawłowi Remblewskiemu za wartościowe informacje, jakie przekazali w swoich wykładach uczestnikom seminarium. Dziękujemy naszym partnerom instytucjonalnym, szczególnie Pani Dyrektor Iwonie Radej za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy przedsiębiorcom za uczestnictwo w seminarium i liczymy, że to wydarzenie przyczyniło się do poprawy jakości i bezpieczeństwa pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu