Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 23 lutego 2024
2:2 minut

W dniu 23 lutego 2024 r. w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie, został rozstrzygnięty etap regionalny XI edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, które zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie. Wcześniej odbył się etap szkolny, do którego przystąpiło łącznie 695 uczniów z 26 szkół ponadpodstawowych. Natomiast w etapie regionalnym w konkursie uczestniczyło 46 zwycięzców etapów szkolnych, reprezentujących 24 placówki oświatowe, z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Cztery pytania były o podwyższonym stopniu trudności, z możliwością wielokrotnego wyboru. Wysoki poziom wiedzy prezentowany przez uczestników, wymagał przeprowadzenia dogrywki o 2 miejsce pomiędzy 2 uczestnikami. Dogrywka polegała na odpowiedzi ustnej na zadawane przez komisję konkursową pytania. Ostatecznie, po dogrywce, laureatami konkursu zostało trzech uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w rozwiązanym teście i w części ustnej konkursu. Poniżej lista laureatów:

I miejsce – Karolina Jaroszewska z Zespołu Szkół w Lubawie

II miejsce – Martyna Rutkowska z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu

III miejsce Emilia Rybicka z Zespołu Szkół ponadpodstawowych im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach

Wyróżnienie – Weronika Marczykowska z Zespołu Szkół nr 5 w Ełku

Wyróżnienie – Oliwia Myśkiewicz z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie

Wyróżnienie – Kinga Zych z Zespołu Szkół ponadpodstawowych im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach

Wszyscy laureaci i wyróżnieni w etapie regionalnym otrzymali nagrody, ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, które wręczył Pan Tomasz Kawałko, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Nadzoru w Olsztynie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Ponadto przekazano podziękowania wszystkim opiekunom – nauczycielom, zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu. Finaliści etapu regionalnego będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim.

Konkurs pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od 11 lat i jest elementem programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa". Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy i bhp wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, głównie techników i szkół zawodowych, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a finalistom życzymy powodzenia w etapie centralnym!

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu