Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 2 lipca 2024
1:9 minut
Patent na pierwszą pracę - Ostróda

W dniu 29 czerwca 2024 r., Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie uczestniczył w „Dniach Morza” w Ostródzie, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Patent na pierwszą pracę”, realizowanej w kampanii Państwowej Inspekcji Pracy „Legitna praca”.


Akcja informacyjno-edukacyjna „Patent na pierwszą pracę” skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Celem kampanii jest zwiększenie ich świadomości na temat praw przysługujących pracownikom, jak również obowiązków pracodawców. Dzięki naszym działaniom młodzi ludzie mogą lepiej przygotować się do podjęcia pierwszego zatrudnienia i uniknąć potencjalnych problemów związanych z nielegalnym lub nieuczciwym zatrudnieniem.
Nasze mobilne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mieli okazję uzyskać bezpłatne porady prawne, a także zapoznać się z szeroką gamą wydawnictw Państwowej Inspekcji Pracy. Przedstawiciele OIP Olsztyn przekazali zainteresowanym ulotki i broszury, które przybliżały kwestie związane z legalnym zatrudnieniem, prawami i obowiązkami młodych pracowników oraz bezpiecznymi warunkami pracy. Inspektorzy pracy szczegółowo odpowiadali na pytania dotyczące m.in. umów o pracę, wynagrodzenia, urlopów oraz przepisów BHP.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska mobilnego, które będzie funkcjonować w piątek 5 lipca w godz. 9.00-16.00 na Plaży Miejskiej w Olsztynie (obok boiska do koszykówki) oraz 6 lipca w godz. 11.00-16.00 na Placu Wolności w Mikołajkach.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu