• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Wiadomości lokalne

 • Seminarium naukowe "BHP w czasie epidemii Covid-19"

  zzrzut na główną

  W środę 31 marca na platformie MS Teams, odbyło się seminarium naukowe zorganizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Było to pierwsze seminarium z cyklu Spotkania nauki i praktyki, a jego tematem przewodnim były zagadnienia BHP w czasie epidemii Covid-19.

 • XVIII Ogólnokrajowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

  LOGO BGR

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

 • Konkurs „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy”- edycja 2021

  SIP 2020

  Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Celem konkursu, jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach oraz ochrony uprawnień pracowniczych.

 • Zwalniani pracownicy mogą liczyć na wsparcie

  Pracuję legalnie. Zwolnienia grupowe

  W związku z zapowiadaną likwidacją jednego z największych pracodawców w Ełku, zatrudniającego prawie 460 osób, w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Olsztynie podjęto decyzję o nawiązaniu współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Ełku, w celu wsparcia pracowników zakładu w dostępie do informacji o ich prawach w procesie likwidacji pracodawcy.

 • Wspólnie o zmianach w przepisach

  Służba 2

  11 marca odbyło się seminarium on-line pt. „Zmiany w przepisach dotyczących przeprowadzania badań lekarskich pracowników oraz nowych przepisów dotyczących szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy”, zorganizowane z inicjatywy Olsztyńskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Służby BHP we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Olsztynie.

 • Dyżury specjalistów Państwowej Inspekcji Pracy w mediach

  Łukasz Golder

  W dniach 24 lutego oraz 03 marca 2021 r. specjaliści z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie oraz Oddziału OIP w Elblągu udzielali porad prawnych, w zakresie prawa pracy, czytelnikom "Gazety Olsztyńskiej" oraz elbląskiego serwisu internetowego "elblag.net".

 • Zasady udzielania porad prawnych w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Olsztynie

  porady

  Z uwagi na utrzymujący się stan epidemii na terenie kraju informujemy, że porady prawne w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Olsztynie oraz Oddziałach w Ełku i Elblągu udzielane są wyłącznie telefonicznie.

 • Konkurs "Buduj bezpiecznie"

  sygnet

  Zapraszamy generalnych wykonawców i podwykonawców robót budowlanych, posiadających status pracodawcy, do udziału w konkursie „Buduj bezpiecznie”.

 • III Spotkanie Komisji ds. BHP w Rolnictwie

  2

  24 listopada 2021 r. odbyło się, w formie on-line, III spotkanie Komisji do Spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie przy Okręgowym inspektorze Pracy w Olsztynie

 • „Tydzień działań – Action week” 20-24 września 2021 r.

  unnamed

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie aktywnie uczestniczy w międzynarodowej kampanii informacyjnej „Prawa przez cały rok” (Rights for all seasons) Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA). Kampania prowadzona jest do końca października 2021 r.

 • Webinarium dla przedsiębiorców pt. "Zmiany w prawie pracy a obowiązki przedsiębiorców w okresie pandemii"

  12 maja 2021 r. na platformie MS Teams odbędzie się webinarium pt. "Zmiany w prawie pracy a obowiązki przedsiębiorców w okresie pandemii", skierowane do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego.

 • Bezpieczeństwo pracy zimą - obowiązki pracodawcy

  AR-301249995

  Pracodawca w okresie zimowym jest zobowiązany do zapewnienia odpowiednich warunków pracującym, zwłaszcza tym, którzy swoją pracę wykonują na zewnątrz, gdyż to właśnie oni są najbardziej narażeni na negatywne skutki niskiej temperatury.

123 »
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Wypadki