07.11.2017

Świadectwa dla nauczycieli

Zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. W październiku 2017 roku nauczyciele realizujący program otrzymali od nas świadectwa i podziękowania. W miarę możliwości, kierownictwo OIP – Marek Wójciak okręgowy inspektor pracy i Andrzej Słowik z-ca oip, starało się osobiście dotrzeć do nauczycieli i wręczyć wspomniany dokument w obecności dyrekcji placówki.

Program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”, którego adresatami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, Państwowa Inspekcja Pracy realizuje, dzięki przychylności dyrektorów szkół i nauczycieli od 11 lat. Na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, w ramach tego programu, w roku szkolnym 2016/2017 lekcje przeprowadziło prawie 140 nauczycieli w ponad 30 szkołach, docierając z wiedzą nt. przepisów prawa pracy i bhp do ponad 5 tysięcy uczniów.

Szkoły, które w ubiegłym roku szkolnym program realizowały to: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach, Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu, Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku, Zespół Szkół Zawodowych im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, Zespół Szkół Zawodowych im. Ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie, Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie, Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, Zespół Szkół im. Cypriana K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie, Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie, Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie, Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie, Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie, Zespół Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie, Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu, Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu, Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

Na szczególne podkreślenie zasługuje niezwykłe zaangażowanie we wspomniany program kadry Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, z której to szkoły aż 19 nauczycieli, w tym dyrektor p. Artur Bońkowski, prowadziło lekcje w powyższym zakresie, przygotowując uczniów do wkroczenia na czasami niebezpieczny i trudny rynek pracy.

Wręczenie świadectw nauczycielom z dwóch szkół w Lidzbarku Warmińskim w dniu 13 października 2017r. miało szczególną oprawę, bo odbyło się w Lidzbarskim Domu Kultury w ramach obchodów XVIII Powiatowego Dnia Edukacji, którym towarzyszyły XII Powiatowe „Spotkania z talentem”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za ten dodatkowy wysiłek i bezinteresowne zaangażowanie w edukację młodych ludzi na rzecz bezpieczeństwa i ochrony pracy.

Zachęcamy do dalszej współpracy!

autor: Jacek Żerański


GIP Przejdź do GIP
Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Wypadki


  • banner179483
  • banner127449
  • banner123392
  • banner123390
  • banner123448
  • banner49902
  • banner123391
  • banner179484
  • banner146264