• Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

26.04.2022

Konkurs "Sprawny w zawodzie" 2022 r.

W dniu 25 kwietnia 2022 r. w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy odbył się etap wojewódzki konkursu „Sprawny w zawodzie”, w którym wzięło udział 16 laureatów eliminacji lokalnych, przeprowadzonych w jednostkach opiekuńczo-wychowawczych Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. W realizację konkursu włączył się Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, którego przedstawiciele wzięli udział w pracach komisji konkursowej, służąc wsparciem merytorycznym.

Konkurs odbył się w formie testu, składającego się z 30 pytań z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zwycięzcą wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Sprawny w zawodzie 2022 w kategorii BHP z elementami prawa pracy został uczestnik Grupy Wychowawczej w Nidzicy Piotr Krajewski, II miejsce przypadło Wiktorii Retel z Hufca Pracy w Ełku, a III miejsce zajął Jakub Krukowski z OSiW w Mrągowie.

Natomiast w kategorii mechanik pojazdów samochodowych na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Dziewiątkowski z Hufca Pracy w Elblągu i to on będzie reprezentował nasze województwo w konkursie ogólnopolskim w Gołdapi. Na drugim miejscu uplasował się Michał Lenar z Hufca Pracy w Giżycku, natomiast trzecie miejsce zajął Eryk Ziółkowski z OSiW w Ostródzie.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, które wręczył koordynator działań informacyjno-edukacyjnych "Kształtowanie kultury bezpieczeństwa wśród młodzieży" starszy inspektor pracy Jacek Żerański.