• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

18.06.2021

Spotkanie Warmińsko-Mazurskiej Rady do Spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Budownictwie

17 czerwca odbyło się posiedzenie Warmińsko-Mazurskiej Rady do Spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Budownictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Olsztynie. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Rady – przedstawiciele organów, urzędów, instytucji i stowarzyszeń zajmujących się tematyką i problematyką bezpieczeństwa i higieny pracy w budownictwie, takich jak: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego; Warmińsko–Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego; Warmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa; Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Olsztynie;; Urząd Dozoru Technicznego w Olsztynie, Oddział w Gdańsku; Katedra Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Polska Izba Gospodarcza Rusztowań.

Spotkanie otworzył Pan Jarosław Kowalczyk, Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie, który przywitał wszystkich obecnych oraz omówił aktualnie podejmowane oraz zaplanowane w najbliższym czasie działania, w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy w budownictwie, a także podsumował dotychczasowe działania prewencyjne, podjęte przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie.

Następnie zaproszona do udziału w spotkaniu, dr Katarzyna Jaworska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie omówiła "Prawne i pozaprawne aspekty pracy na wysokości”. Natomiast starszy inspektor pracy Radosław Żebrowski przedstawił statystyki wypadków przy pracy na budowach oraz przyczyny i okoliczności wypadków, które miały miejsce na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Po panelu dyskusyjnym, na temat działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy na placach budów, dalsze spotkanie Rady było kontynuowane w siedzibie firmy, specjalizującej się w szkoleniach zawodowych przygotowujących do pracy na wysokości. Współwłaściciel firmy omówił międzynarodowe standardy bezpiecznej pracy na wysokości, a następnie uczestnicy mogli przyjrzeć się szkoleniu praktycznemu pracy na wysokości w dostępie linowym.  Kolejne spotkanie Rady planowane jest na wrzesień, w czasie „Tygodnia Bezpieczeństwa w budownictwie”.GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Wypadki