Dodano: 15 maja 2024
1:26 minut

W dniu 15 maja 2024 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się Targi Pracy UWM, skierowane do młodych ludzi wchodzących na rynek pracy.

Targi Pracy UWM to inicjatywa Biura Karier UWM, działającego w strukturze Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym.  Wydarzenie to przyciągnęło liczne grono studentów oraz absolwentów, poszukujących informacji i możliwości rozwoju kariery zawodowej.
Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie miał przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu, w ramach realizacji kampanii Państwowej Inspekcji Pracy „Legitna praca”, oferując swoje stoisko informacyjne. Stoisko Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających, którzy chętnie korzystali z dostępnych materiałów informacyjnych i ulotek dotyczących prawa pracy oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.


Na stoisku specjaliści Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie udzielali porad prawnych, pomagając młodym ludziom zrozumieć ich prawa i obowiązki, jako przyszłych pracowników. Nasi eksperci odpowiadali na pytania dotyczące m.in. umów o pracę, wynagrodzeń, czasu pracy oraz warunków zatrudnienia. Targi Pracy i Edukacji były doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z przyszłymi pracodawcami oraz zdobycia cennych informacji na temat aktualnych ofert pracy i praktyk. Młodzi uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, prezentacjach oraz spotkaniach z przedstawicielami różnych firm i instytucji. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia i mamy nadzieję, że nasza obecność przyczyniła się do lepszego przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Zachęcamy do śledzenia naszych działań i uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie.